« Zpět do kalendáře

Výstava - Záhadné pouto

Výstava „Záhadné pouto“ vznikla k výročí 30 let od znovu obnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Státem Izrael. Výstava popisuje ono záhadné a hluboké pouto, které je již po staletí mezi českým a židovským národem a mapuje historické milníky, které formovaly tento vztah.
Tato první výstava svého druhu představuje symbolicky několik událostí od prvních zpráv židovského diplomata o Praze až po znovunavázání diplomatických vztahů po sametové revoluci v roce 1990. Přibližuje příběh ochrany židů králem Přemyslem Otakarem II, popisuje českého a izraelského Golema, odhaluje tajnou operaci DI a představuje mnoho dalších známých i méně známých událostí dějin.
Výstava vzniká propojením prací studentů a diplomacie. Kresby a grafické zpracování vytvořili studenti Fakulty designu a umění L. Sutnara Západočeské univerzity v Plzni pod vedením výtvarnice a ilustrátorky Renáty Fučíkové. Námět a texty sestavil hebraista a diplomat Robert Řehák. Výstava vzniká za podpory a intence velvyslance Daniela Merona a Velvyslanectví Státu Izrael.

Datum a čas konání: 
01.06.2022 - 26.06.2022
Zobrazit všechny termíny
Místo konání (výběr z číselníku): 
Radniční výstavní síň
náměstí Přemysla Otakara II. 1/1, České Budějovice
Bezbariérový přístup ANO
Vstupné: 
zdarma
Pořadatel: 
statutární město České Budějovice
725 941 965
Zdroj dat: 
https://www.c-budejovice.cz/radnicni-vystavni-sin
Mapa:
48.974244
Mapa:
14.473203
Mapa:
16
Mapa se načítá...
Zavřít
Mapa se načítá...
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu