« Zpět do kalendáře

Země orchidejí Petra Fialy v českobudějovické Galerii Hrozen

Českobudějovická Galerie Hrozen zve od 17. září 2019 na výstavu grafiky a malby Petra Fialy pod názvem V zemi orchidejí.

Ak. malíř Petr Fiala (nar. 1969) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze; studoval v ateliérech grafiky a malby. Působí jako odborný asistent a garant kamenotisku v grafických dílnách na pražské AVU. Ve volné tvorbě se věnuje grafice a malbě. V grafice začínal leptem, akvatintou, suchou jehlou a barevným linorytem. Poslední dvě desetiletí se věnuje kamenotisku (litografii), a své grafiky také sám tiskne. V malbě používá výlučně techniku akrylu. Je malířem přírody, fascinován krajinomalbou. Dalším významným tématem autora jsou květiny a zvířata, tyto motivy ve svých obrazech a grafikách často využívá jako alegorické symboly k vyjádření střetu přírodního světa s civilizační realitou současnosti. Petr Fiala uspořádal na čtyřicet samostatných výstav. Jeho tvorba je zastoupena v muzeích i v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Od roku 2017 je členem Svazu českých umělců grafiků Hollar.

Petr Fiala je českobudějovickým rodákem a výstava v Galerii Hrozen je uspořádána u příležitosti autorových 50. narozenin. Jak samotný název výstavy napovídá, hlavním tématem výstavy bude příroda: orchideje, strelicie, magnólie, bromélie, ptáci, zvířata, krajiny, a možná i některá z malířových utopických měst…. 

Zahájení 17. 9. v 17 hodin 

Datum a čas konání: 
17.09.2019 - 09.10.2019
Zobrazit všechny termíny
Místo konání (výběr z číselníku): 
Galerie Hrozen
Hroznová 312/22, České Budějovice
Bezbariérový přístup ANO
Vstup se zvířaty zakázán
Vhodné pro děti
Vstupné: 
vstup volný
Pořadatel: 
Galerie Hrozen
724 486 911
Zdroj dat: 
Galerie Hrozen
Mapa:
48.976076
Mapa:
14.475203
Mapa:
16
Mapa se načítá...
Zavřít
Mapa se načítá...
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu