« Zpět do kalendáře

Stávka za klima | Fridays for Future

Změny klimatu čím dál více dopadají už i na Českou republiku. Extrémně vychýleného počasí a jeho dopadů na fungování společnosti si letos mohl všimnout téměř každý. Změny klimatu nezasáhnou jenom naši generaci ve vzdálené budoucnosti. Dopadají na nás na všechny už teď - na mladé, i na staré. Politici navzdory těmto dopadům však nadále vesměs klimatickou krizi ignorují. Namísto toho by však měli neprodleně začít usilovat o snížení emisí skleníkových plynů, které jsou podle vědců příčinou měnícího se klimatu.

Přesto se nám od března celosvětově i v rámci ČR povedlo nastolit velké změny. Praha 6 a Praha 7 vyhlásila stav klimatické nouze. Státy jako Velká Británie, Irsko apod ten to stav vyhlásili také. V Německu jsou takto orientované strany na vzestupu. Politické strany u nás začínají mít jako jeden z cílů uhlíkovou neutralitu. O klimatické krizi se začíná mluvit v médiích i široké veřejnosti.

Pojďme společně 20. září v Českých Budějovicích stávkovat všichni společně - studující, pracující, i ti v důchodu. Je na čase ukázat, že řešení klimatické krize požadujeme my všichni. Stávky za klima opět proběhnou po celé České republice. Následovat jim bude Týden pro klima, od 20. - 27. září, s cílem dále pozdvihnout téma naší budoucnosti ohrožované změnami klimatu ve společnosti. Sledujte na FB stránce Týden pro klima a webové stránce www.tydenproklima.cz, co všechno se chystá za akce, nebo nějakou akci sami zorganizujte a staňte se součástí změny!

Datum a čas konání: 
20.09.2019 - 09:00 - 11:00
Zobrazit všechny termíny
Místo konání (výběr z číselníku): 
Náměstí Přemysla Otakara II.
Pořadatel: 
Fridays for future ČB
732 952 357
Mapa:
48.974558
Mapa:
14.474312
Mapa:
15
Mapa se načítá...
Zavřít
Mapa se načítá...
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu