oficiální volnočasový portál
Hlavní stránka » Kalendář akcí » Exponát měsíce - duben
Přidat do plánovače výletů akce Vyhledat jinou akci

 Exponát měsíce - duben 

Exponát měsíce představí mimořádný soubor nálezů z mladší doby bronzové (cca 1200-1000 př. n. l.) z lokality Rataje u Bechyně. Na sídlišti v Ratajích provádí Jihočeské muzeum ve spolupráci s Filozofickou fakultou Jihočeské univerzity od r. 2014 archeologický výzkum, při němž je odkrývána část orbou narušeného sídliště z mladší doby bronzové. Na výstavce bude prezentován soubor slepených keramických... celý popis

Exponát měsíce představí mimořádný soubor nálezů z mladší doby bronzové (cca 1200-1000 př. n. l.) z lokality Rataje u Bechyně.

Na sídlišti v Ratajích provádí Jihočeské muzeum ve spolupráci s Filozofickou fakultou Jihočeské univerzity od r. 2014 archeologický výzkum, při němž je odkrývána část orbou narušeného sídliště z mladší doby bronzové. Na výstavce bude prezentován soubor slepených keramických nádob, tzv. etážovitých amfor, které patří v jižních Čechách k unikátním. Vedle ukázky samotných nádob budou návštěvníci seznámeni i s postupem jejich konzervace a restaurování, které je prováděno v keramické laboratoři JčM.
URL www.muzeumcb.cz/
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Zdroj dat Organizátor - provozovatel